ЮРИДИЧНИЙ ПОРТАЛ > Інфо > Новини > Стягнення аліментів на неповнолітню дитину

Стягнення аліментів на неповнолітню дитину

Аліменти на дитину в Україні

Аліменти – це зобов’язання по утриманню члена сім’ї, за визначених діючим законодавством обставин.
Після припинення шлюбних відносин часто постає питання про стягнення аліментів на дитину. Одним із способів захисту інтересів дитини є його фінансове утримання після розлучення.
Аліментні зобов'язання виникають з моменту народження дитини - до її повноліття. Аліменти на дитину виплачуються добровільно - за домовленістю батьків, або примусово - за рішенням суду. За домовленістю батьки можуть укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Як стягнути аліменти примусово?
Якщо мати та батько не досягли згоди щодо аліментів, процедура встановлення суми аліментів можлива в судовому порядку. Для цього той з батьків, з ким проживає дитина, має право звернутися до суду з заявою про видачу судового наказу або позовною заявою про стягнення аліментів на дитину.

В який суд необхідно звертатися?
Заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за зареєстрованим місцем відповідача.
Відносно позовних заяв про стягнення аліментів на дитину діє як загальна підсудність - позови пред'являються за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання або перебування відповідача, так і альтернативна. Іншими словами, позов про стягнення аліментів на дитину може подаватися за місцем проживання або перебування позивача, що зручно для матері неповнолітніх дітей.

Чи сплачується судовий збір за звернення до суду?
Від сплати судового збору за подання позову про стягнення аліментів або заяви про видачу судового наказу позивач звільнений відповідно до Закону України «Про судовий збір». Витрати на забезпечення процесу підлягають стягненню з відповідача.

Як скласти позовну заяву про стягнення аліментів на дитину?
Позовна заява складається в письмовій формі, повинна бути обґрунтованою та обов’язково відповідати вимогам, визначеним Цивільно-процесуальним кодексом України (близько 20 критеріїв за новою редакцією закону).

Якщо Ви вирішили звернутися до суду та необхідна допомога спеціаліста, Вам допоможуть адвокати ПАНП "Борисфен", які спеціалізуються на сімейному праві.

Домарацька М.С.