ЮРИДИЧНИЙ ПОРТАЛ > Інфо > Новини > Реєстрація земельної діянки онлайн

Реєстрація земельної діянки онлайн

19 березня набула чинності постанова Кабміну № 710, прийнята ще 18 липня 2018 року, якою встановлюються зміни до порядку ведення Державного земельного кадастру.

Постановою, зокрема запроваджується online- моніторинг усіх видів заяв, що опрацьовуються у Державному земельному кадастрі. Сервіси відкритого моніторингу надають заявнику можливість контролювати стан готовності необхідних документів та отримувати актуальну інформцію про можливість їх отримання у відповідному Центрі надання адміністративних послуг .

Для пошуку стану та розгляду кожного окремого звернення на офіційному веб- сайті Держгеокадастру створюються та функціонують відповідні веб-сервіси.

Для пошуку звернення за допомогою веб- сервісу застосовується:

  • реєстраційний номер зверненя ;
  • кадастровий номер земельної ділянки;
  • обліковий номер об’єкта Державного земельного кадастру;
  • номер витягу, викопіювання або довідки з Державного земельного кадастру.

Інформація про стан та результати розгляду кожного окремого звернення оновлюватимуть не рідше одного разу на добу із зазначенням дати та часу останнього оновлення.

Фізичні та юридичні особи, які мають бажання зареєструвати земельну ділянку, можуть подати відповідну заяву та усю необхідну документацію через розробника такої документації, тобто сертифікованого інженера-землевпорядника. Так, документи подаються в електронній формі з використанням особистого електронного цифрового підпису.

Також можна отримувати викопіювання з картографічної основи Державного земельного кадастру в режимі онлайн з подальшим друком на своєму комп’ютері для використання при підготовці землевпорядної документації. Отримати викопіювання може будь-яка фізична або юридична особа, провівши ідентифікацію з використанням ЕЦП. Раніше таке право мав тільки обмежений перелік осіб.

Крім цього, спрощується процедура державної реєстрації земельної ділянки з урахуванням принципу екстериторіальності при наданні відповідної послуги, усуваються причини, які зумовлюють необхідність неодноразових звернень фізичних та юридичних осіб із заявами та документами через центри надання адміністративних послуг до державних кадастрових реєстраторів (у разі виявлення помилок, необхідності внесення певних уточнень), та, як наслідок, зменшуються зайві витрати матеріальних ресурсів.

Постановою деталізовано підстави для відмови у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру:

  • якщо підставою для відмови є невідповідність поданих документів вимогам законодавства, реєстратор в рішенні про відмову відзначає такі відомості з посиланням на нормативно-правовий акт і його положення, з якими виявлено невідповідність;
  • у разі, якщо підставою для відмови є нерозбірливий текст, закреслені слова, помилки й т. п., реєстратор у своєму рішенні про відмову вказує назву документа і його частину, в якій написано нерозбірливий текст або виявлені помилки;
  • якщо заявник подав документи не в повному обсязі, то реєстратор зазначає назви документів, яких не вистачає
image_pdfimage_print