ЮРИДИЧНИЙ ПОРТАЛ > Інфо > Новини > Електронна трудова книжка: що варто знати?

Електронна трудова книжка: що варто знати?

Трудова книжка

Цифрова трансформація України привела до реформ в сфері цифровізації та введення в дію «електронних трудових книжок».

Електронна трудова книжка

Е-трудова книжка – це перенесення інформації з паперової форми трудової книжки та документів про стаж у цифровий формат. В е-трудовій повинна відображатись існуюча інформація про записи наявних відомостей роботи працівника. Тобто, це цифровий аналог трудової книжки радянського зразка.

Законодавча основа реформи

Порядок обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи-підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі та Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі».

Перехід до електронної форми трудових книжок дасть змогу відмовитися від паперових носіїв та документообігу, заощадити час на обробку інформації та доступу до неї, зменшити ризики із втрачанням та відновленням трудової книжки, тощо.

Законодавством установлений перехідний період від паперових форм трудових книжок до електронних протягом п’яти років. Ведення паперової форми трудової книжки за бажанням працівника може здійснюватися і після закінчення установленого терміну.

Процедура впровадження

Перенесення даних з паперової форми трудової книжки до електронної можна здійснити авторизувавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України за допомогою електронно-цифрового підпису за посиланням.

Перенести дані трудової діяльності в електронний формат мають право як роботодавець, так і працівник шляхом подання скан-копій документів про набутий стаж.

Після внесення оцифрованих даних та формування е-трудової в органах Пенсійного фонду України оригінал трудової книжки залишається у працівника.

Залишились питання, вам допоможуть адвокати ПАНП «Борисфен», які спеціалізуються по трудовому та пенсійному праву.

Автор
Судовий репортер ПАНП "Борисфен":

Луняк В.Е.
image_pdfimage_print