ЮРИДИЧНИЙ ПОРТАЛ > Інфо > Новини > Адвокат: як знайти та обрати?

Адвокат: як знайти та обрати?

Виграш судової справи починається з правильного вибору адвоката.

В Україні обліковується понад 60 000 адвокатів.

Вибір досвідченого та компетентного адвоката дуже складна та відповідальна справа.

Хто ж такий адвокат?

Адвокат – це фізична особа, яка має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи в галузі права не менше двох років, склала кваліфікаційний іспит, пройшла стажування, склала присягу адвоката України та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю (ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).

Адвокат відповідальний за несення соціальної функції, а саме – забезпечення права на захист від обвинувачення та надання професійної правничої допомоги (правової допомоги).

Як перевірити справжність статусу адвоката?

Існує багато шахраїв, тому необхідно переконатися, що перед Вами дійсно адвокат. Інформація про адвоката має бути розміщена в Єдиному реєстрі адвокатів України.

Критерії відбору адвоката.

Вузька спеціалізація. Законодавство України постійно змінюється, тому юрист не може бути експертом у всіх галузях права одночасно. Краще обирати адвоката, який спеціалізується лише на конкретній галузі права або має вузьку юридичну нішу (вирішує подібні проблеми).

Досвід. Під час знайомства з адвокатом необхідно уточнити досвід (юридичний стаж), кількість успішних справ з відповідної спеціалізації та наявну практику з порушеної проблеми.

Дотримання правил адвокатської етики.

Адвокат має слідувати правилам адвокатської етики, а саме дотримуватись законності, бути компетентним та добросовісним, не припускати конфлікту інтересів, виходити з переваги інтересів клієнта, поважати адвокатську професію, тощо.

Визначення вартості послуг.

Формою винагороди адвоката є гонорар. Перед наданням послуг адвокат укладає договір про надання правової допомоги з клієнтом. Розмір гонорару встановлюється на договірних засадах, відповідно до складності справи, кваліфікації та досвіду адвоката, тощо.

Шукаєте адвоката, який дає результат?

ПАНП «Борисфен» націлений на результат та якість роботи.

Адвокати ПАНП «Борисфен» мають вузьку спеціалізацію, щоб бути експертом Вашої проблеми.

Автор
Судовий репортер ПАНП "Борисфен":

Луняк В.Е.
image_pdfimage_print