ЮРИДИЧНИЙ ПОРТАЛ > Інфо > Новини > Щорічні внески заробітчан

Щорічні внески заробітчан

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який стосується заробітчан. Їх хочуть зобов’язати заробітчан щорічно сплачувати гроші до Фонду добробуту українських мігрантів.

Народні депутати пропонують створити міністерство у справах трудових емігрантів та запровадити обов’язкові внески до спеціального “Фонду добробуту”.

За словами парламентарів, новаустанова потрібна “для реалізації державної політики у сфері зовнішньої трудової міграції”. Окрім того, законопроект має зобов’язати тих, хто виїжджає за кордон працювати, робити щорічні внески до “Фонду добробуту українських мігрантів” (розмір встановить фонд).

 Передбачається, що з цього Фонду фінансуватимуть новостворене міністерство, а також соціальні послуги для емігрантів та їх родин.Так, нове міністерство хочуть зобов’язати:

– покривати витрати на транспортування до України хворих

 – оплачувати повернення до держави тіл померлих- виплачувати компенсацію у разі втрати роботи

– надавати одноразову допомогу мігрантам або їх родинам у разі складних життєвих обставин

– фінансувати та організовувати повернення мігрантів до України у форс-мажорних-ситуаціях (стихійне лихо, військовий конфлікт тощо)

 – надавати кредити на отримання освіти- кредитування мігрантів та їх родин для вирішення житлового питання

– надання кредитів для започаткування чи розвитку власного бізнесу.

Перший членський внесок до Фонду має сплатити мігрант, якщо він працевлаштувався за кордоном самостійно, або компанія-посередник.

 Після цього мігранту нададуть низку соціальних послуг та ганатій, зокрема профнавчання, цілодобову інформаційну підтримку у країні перебування, правову допомогу, піклування про дітей, які залишилися в Україні тощо.Щодо членських внесків при працевлаштуванні на роботу за кордоном, ці кошти фонду пропонують не включати до держбюджету.

image_pdfimage_print