“Приймальня” ПАНП “Борисфен” надає безкоштовну юридичну консультацію //
Адвокати ПАНП “Борисфен” мають фахову спеціалізацію за галузями права, що вам необхідна!

Реформа адвокатури в сучасних реаліях

Реформа адвокатури є одним із сегментів судової реформи, започаткованої після подій 2014 р. Однак, на відміну від перебудови інших правничих сфер, перетворення в адвокатурі затягуються. Проблеми виникли ще на початку розроблення профільного закону. Його автори не забажали залучати до процесу органи адвокатського самоврядування.

Урешті-решт світ побачив законопроект №9055, який одразу ж зазнав критики з боку багатьох юристів, а також Національної асоціації та Ради адвокатів України. Утаємниченість написання проекту та небажання дослухатися до представників адвокатури породили низку чуток і побоювань. Правники заговорили про загрози професійній незалежності й навіть про кадрові чистки (див. «ЗіБ»).

Численні дискусії не залишились поза увагою і парламентарів. 21.11.2018 Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції вказав на корупційні ризики, які зумовлює проект, у частині адвокатського запиту. А 4.12.2018 Комітет з питань правової політики та правосуддя погодився з тим, що документ №9055 потребує істотного доопрацювання. Утім, це не завадило рекомендувати прийняти проект у першому читанні, а згодом доручити його виправлення робочій групі.

Представники НААУ відразу ж заявили про хибність такої позиції, адже текст містить надто багато спірних моментів, щоб можна було виправити, не переписуючи (детальніше див. «ЗіБ»).

А от чи дослухаються до комітетників колеги в сесійному залі — не відомо. Адже, попри «невідкладність» проекту, а також те, що він мав уноситись у порядок денний аж 4 рази (востаннє — 15 січня), народні депутати жодного разу його не обговорювали. І, зважаючи на наявність низки інших дискусійних і не менш важливих для країни

законодавчих ініціатив, дату розгляду документа прогнозувати складно.

З упевненістю можна говорити про те, що черговий з’їзд адвокатів, який розпочнеться за місяць, точно пройде в умовах дії чинного профільного закону. А от те, чи буде актуальною ця тема після президентських виборів, залежатиме від переможця перегонів: або на країну чекає проведення нової судової реформи, або ж від реорганізації адвокатури взагалі відмовляться.

image_pdfimage_print

Автор:Яцина Анастасія

Copyright © 2018 ГО "ПАНП "Борисфен". Всі права захищені. Всі права на будь-які матеріали, опубліковані на даному сайті, захищені у відповідності з діючим українським та міжнародним законодавством про авторські права та суміжні права. Адміністрація сайта не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статтей, коментарів, які розміщені на сторінках сайту, а також за наслідки їх публікації та використання. Думка авторів статтей, коментарів, розміщених на наших сторінках, можуть не співпадати з думкою та позицією редакції. При використанні будь-якого матеріалу з даного сайту посилання та гіпер-силка на портал www.borisfen.net обов'язкова .
top
Translate »
btnimage