“Приймальня” ПАНП “Борисфен” надає безкоштовну юридичну консультацію //
Адвокати ПАНП “Борисфен” мають фахову спеціалізацію за галузями права, що вам необхідна!

Доопрацювання Закону ” Про дошкільну освіту”

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту», розроблений на виконання Закону України «Про освіту».

Проект містить оновлений термінологічний апарат, що узгоджується із Законом України «Про освіту», а також низку концептуальних змін.

Зокрема, визначено особливості організації інституційної та індивідуальної форми здобуття дошкільної освіти та здобуття інклюзивної освіти; механізми забезпечення якості дошкільної освіти, зокрема сертифікації працівників закладів дошкільної освіти та громадської акредитації закладу дошкільної освіти і засади ліцензування освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти.

Уточнено механізми забезпечення доступності здобуття дошкільної освіти; права та обов’язки суб’єктів освітньої діяльності й учасників освітнього процесу; засади фінансово-господарської діяльності закладів дошкільної освіти; визначення типів закладів дошкільної освіти і повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в системі дошкільної освіти тощо;

Врегульовано особливості державного та громадського нагляду (контролю), а також інституційного аудиту у сфері дошкільної освіти і механізм призначення на посаду директора закладу дошкільної освіти (за результатами конкурсного відбору).

Проектом передбачено збільшення тривалості відпустки педагогічних працівників та помічників вихователів, зменшення педагогічного навантаження окремих категорій педагогічних працівників, а також уточнено вимоги до змісту Базового компоненту дошкільної освіти (державного стандарту у сфері дошкільної освіти та освітніх програм для дітей відповідного віку.

Документ є спільним напрацюванням членів робочої групи, незалежних експертів, представників громадськості, департаментів освіти і науки держадміністрацій та закладів дошкільної освіти.

image_pdfimage_print

Автор:Яцина Анастасія

Copyright © 2018 ГО "ПАНП "Борисфен". Всі права захищені. Всі права на будь-які матеріали, опубліковані на даному сайті, захищені у відповідності з діючим українським та міжнародним законодавством про авторські права та суміжні права. Адміністрація сайта не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статтей, коментарів, які розміщені на сторінках сайту, а також за наслідки їх публікації та використання. Думка авторів статтей, коментарів, розміщених на наших сторінках, можуть не співпадати з думкою та позицією редакції. При використанні будь-якого матеріалу з даного сайту посилання та гіпер-силка на портал www.borisfen.net обов'язкова .
top
Translate »
btnimage